Tři bratři makléři

Tým sehraný od dětství

Sám nebo realitku?

Poradím si sám, nebo zavolat realitku?

Ušetřím, nebudu platit provizi-to si asi na začátku řekne většina.. Ale je to opravdu tak?
Pokud se shodneme, že čas jsou peníze, pak s dobrým makléřem ušetříte v každém případě. Prodávat nemovitost přece není jen o tom ji vyfotit, dát na internet a čekat, až se někdo ozve. Dobrý makléř nemovitost v první řadě odborně ocení, postará se o kvalitní fotografie případně o videoprezentaci, zařídí úřady, smlouvy, komunikuje s případnými zájemci. Když prodej dále postoupí, zařizuje dle potřeby financování, dále advokáta nebo notáře, přepis energií, daňové přiznání,… A to jsem jmenoval jen ty běžné činnosti, někdy je potřeba řešit věcná břemena, exekuce, nezkolaudované nebo v Katastru nezapsané přístavky,…. To vše stojí čas a pokud makléř dělá dobře svoji práci, tohle vše vám ušetří.

Jeden z ukazatelů, jestli se jedná o dobrého makléře je, jak prezentuje nabízené nemovitosti.. Podívejte se a srovnejte nabídky samoprodejců a realitních kanceláří. Makléř nebo fotograf přesně vědí, co a jak vyfotit a na co se zaměřit, aby nemovitost zaujala co nejvíce zájemců. Prezentace nemovitosti ale nejsou jen fotografie nebo video, nemovitost je potřeba také vystižně popsat, vyzdvihnout její přednosti, zajímavosti v okolí,… Už tady se realitky a jednotliví makléři liší, někde je samozřejmostí profesionální fotograf, videoprohlídka, dron a z popisu se dozvíte vše podstatné, stejně tak najdeme inzeráty, kde jsou nekvalitní fotografie, fotografie které o dané nemovitosti nic moc neříkají a popisek třeba i jen jednou větou.

Další argument také je, že samoprodejce ani nemá tolik možností zviditelnit nemovitost jako realitka. Máme tady samozřejmě inzertní servery, kde zdarma nebo za mírný poplatek nemovitost můžeme zveřejnit, ale skutečnost je taková, že drtivá většina z těch co Vám zavolají budou stejně makléři. A počet návštěv je stejně nižší, než když je inzerát na realitních serverech, jako je např. Sreality.cz, nebo reality.idnes.cz, které jsou ale pochopitelně placené. Tady bych doporučil, v případě že se rozhodnete pro realitku, zeptat se makléře, kde všude bude Vaši nemovitost inzerovat. Pokud někdo říká, že je to zbytečné pořizovat kvalitní fotografie a inzerovat na placených serverech a stačí jen ty neplacené, mělo by to být varování, že taková realitka nebo makléř chtějí ušetřit na prezentaci mojí nemovitosti a otázkou pak zůstává, jaký pro mě bude mít taková realitka přínos a co vlastně dostanu navíc za to, že někomu zaplatím provizi. Protože na ty bezplatné servery si to můžu dát opravdu i sám.

A co na závěr-makléře ano. Jen není makléř jako makléř. Nejlepší jsou reference od někoho z rodiny nebo známých. Pokud nejsou reference, hledat a srovnávat práci práci makléřú, jak bych si sám představoval, aby někdo prezentoval a nabízel moji nemovitost. Přece jen, nemovitost prodáváme třeba jen jednou za život a nejde o zanedbatelné peníze.

Tyto webové stránky využívají k zajištění funkčnosti stránek a k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas.

Rozumím Další informace